Видяна 61 пъти

Кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата – 29.05.2026 г. (петък)

Община Сандански и „БалБок Инженеринг“ АД организират кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата на 29.05.2026 г. (петък) от 10.00 до 16.00 часа. Мобилният събирателен пункт ще бъде разположен на адрес: гр. Сандански, бул. „Тодор Каблешков“ – уширението на булеварда срещу Техномаркет.

 

Безвъзмездно ще се приемат следните видове опасни отпадъци, образувани от домакинствата:

  • Лекарства с изтекъл срок на годност;
  • Живак, живачни термометри и др.;
  • Бои, лакове и разредители;
  • Лепила, пяна, силикон и др.;
  • Мастила и тонери;
  • Домакински препарати / битова химия;
  • Фотографски материали;
  • Киселини и основи;
  • Пестициди и други препарати за растителна защита и борба с вредители;
  • Празни опаковки, обозначени със символите за опасност.

 

НЕ СЕ ПРИЕМАТ:

бутилки под налягане (освен аерозоли), газове, литий, натрий и калий, инфекциозни

отпадъци (спринцовки, ваксини и др.), батерии, електроника и електрически уреди и

материали с неизвестен състав.

 

Допълнителна информация може да бъде открита в приложената листовка на „БалБок“

ПРОГРАМА ХРАНИ И ОСНОВНО МАТЕРИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ 2021 – 2027 г.

ПРОЕКТИ