Видяна 61 пъти
Кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата – 29.05.2026 г. (петък)
Община Сандански и „БалБок Инженеринг“ АД организират кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата на 29.05.2026 г. (петък) от 10.00 до 16.00 часа. Мобилният събирателен пункт ще бъде разположен на адрес: гр. Сандански, бул. „Тодор Каблешков“ – уширението на булеварда срещу Техномаркет.
Безвъзмездно ще се приемат следните видове опасни отпадъци, образувани от домакинствата:
- Лекарства с изтекъл срок на годност;
- Живак, живачни термометри и др.;
- Бои, лакове и разредители;
- Лепила, пяна, силикон и др.;
- Мастила и тонери;
- Домакински препарати / битова химия;
- Фотографски материали;
- Киселини и основи;
- Пестициди и други препарати за растителна защита и борба с вредители;
- Празни опаковки, обозначени със символите за опасност.
НЕ СЕ ПРИЕМАТ:
бутилки под налягане (освен аерозоли), газове, литий, натрий и калий, инфекциозни
отпадъци (спринцовки, ваксини и др.), батерии, електроника и електрически уреди и
материали с неизвестен състав.
Допълнителна информация може да бъде открита в приложената листовка на „БалБок“







